Skontaktuj się z nami, udzielimy Tobie fachowej pomocy. Napisz do nas: klawikowski@klawikowski.pl

Mycie elewacji

Mycie elewacji

Wykonujemy profesjonalne usługi mycia i czyszczenia elewacji metodą ciśnieniową hydrodynamiczną (popularnie zwane “myciem karcherem”, “czyszczenie karecherm” lub w wersji spolszonej “karczerem”). Jeżeli chcesz wyczyścić, odświeżyć lub umyć swoją elewację to zapoznaj się z informacjami poniżej.

Rodzaje elewacji które czyścimy:

tynk (szlachetne, tradycyjne, malowane farbami elewacyjnymi, mineralne, cementowo-wapienne, akrylowe, silikatowe, silikonowe itp.)
cegła, kamień, piaskowiec, klinkier, granit, amerblok, tynki mozaikowe,
pcv (siding)
metalowe (aluminiowe)
szklane
betonowe
płyty i okładziny elewacyjne
powierzchnie pokryte powłokami antykorozyjnymi
ekrany akustyczne
inne

Czyścimy również obiekty użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe, hale, obiekty inżynierskie.

Metoda czyszczenia:

Powierzchnie elewacji są myte pod ciśnieniem gorącą wodą (temperatura wody oraz ciśnienie jest dobierane do każdej powierzchni w taki sposób żeby czyścić najefektywniej bez ryzyka uszkodzenia czyszczonego materiału,. W niektórych przypadkach jest to czyszczenie parą wodną. W przypadku silnych zabrudzeń stosowana jest odpowiednia profesjonalna chemia wspomagająca proces czyszczenia, staramy się unikać stosowania chemii tam gdzie nie jest to potrzebne, metoda czyszczenia hydrodynamiczna z gorącą wodą wystarczy na 90% rodzajów zabrudzeń. W ten sposób wszelkie zabrudzenia zostają usunięte, a Twoja elewacja jest świeża i czysta. Po wyczyszczeniu zastanów się nad ewentualnym zabezpieczeniem przed zabrudzeniami, porastaniem oraz wnikaniem wody (impregnacja/hydrofobizacja) , więcej na ten temat przeczytasz tutaj. Możemy również pomalować elewację lub wykonać kompletną renowację elewacji, posiadamy szerokie doświadczenie w pracach elewacyjnych, prace prowadzimy na sprawdzonych materiałach. Należy pamiętać, że przed malowaniem elewacji konieczne jest jej odpowiednie umycie, decyzję o malowaniu radzimy podjąć po zakończonym myciu budynku ponieważ w wielu przypadkach nie ma potrzeby wykonywania malowania.

Sprzęt:

Posiadamy cały niezbędny sprzęt do należytego wykonania zlecenia, nie musisz się o nic martwić (dobrze jak jest możliwość dostępu do wody, co prawda jesteśmy zaopatrzeni we własne zbiorniki z wodą ale przy większych powierzchniach może nam zabraknąć wody).

Cały sprzęt przyjeżdża na specjalnym samochodzie przygotowanym do usług, znajduje się na nim zespół maszyn potrzebnych do prowadzenia prac (myjki wysokociśnieniowe, hydromonitor jeżeli jest potrzebny, nagrzewnica wody, agregaty itp.), drabiny (do 14 m), aluminiowy przesuwny podest roboczy (7 m) oraz inne wyposażenie. Jeżeli jest to niezbędne korzystamy z usług podnośnika koszowego.

Chcesz zobaczyć zdjęcia z realizacji naszych usług mycia elewacji?

FAQ – Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi. (dla konsumentów)

Jak to wykonujecie?
Usługa mycia elewacji jest to mycie gorącą wodą pod ciśnieniem wspomagane odpowiednimi profesjonalnymi środkami chemicznymi. Dobór środków jest zależny od rodzaju elewacji oraz rodzaju zabrudzeń. Również ciśnienie wody jest dobierane w ten sposób żeby optymalnie czyścić bez powodowania uszkodzeń (50-200 bar). Najważniejszą cechą naszej usługi jest gorąca woda (80-100 st C) której zastosowanie pozwala nam na usunięcie większości zabrudzeń bez konieczności stosowania zbyt dużego ciśnienia wody.
Czy nic mi nie uszkodzicie na elewacji?
Nasze doświadczenie pozwala nam na odpowiedni dobór parametrów, żeby nie powodować uszkodzeń. Zdarza się, że niektóre powierzchnie nie nadają się do mycia ze względu na ich słabą wytrzymałość. Najłatwiej sprawdzić wytrzymałość elewacji próbując "zdrapać kawałek", jeżeli uda Ci się to, to znaczy, że materiał nie wytrzyma procesu czyszczenia i powinieneś zastanowić się nad gruntownym remontem/modernizacją elewacji.
Czy po czyszczeniu nie zniszczy mi się ogród?
Używamy środków ekologicznych, które po połączeniu z wodą przerywają swoje działanie (zatrzymana jest reakcja chemiczna), zmyty z powierzchni środek do wspomagania czyszczenia może trafić do studzienki ściekowej. Dobrze spłukane pozostałości nie wyrządzają zniszczeń roślinom (zwłaszcza w ogrodach, trawnikach znajdujących się w sąsiedztwie czyszczonej elewacji).
Mam jedną ścianę czarną, czy usuniecie mi to?
Tak 🙂
Co z szybami?
Możemy również się tym zająć, zobacz podstronę mycia szkła
Co potrzebuję wam udostępnić podczas mycia?
Przy myciu elewacji wymagamy dostępu do punku w którym możemy w razie potrzeby nabrać wody (czysta, zimna) do swojego zbiornika. Wystarczy jakikolwiek kran.
Czy muszę być cały czas w domu podczas usługi?
Nie jest na niezbędne, wystarczy, że nas ktoś wpuści na teren prac i wskaże miejsce gdzie będzie dostęp do wody. Ważne, że by był ktoś na koniec prac kto odbierze prace podpisując protokół odbioru.
Czy umyjcie/wyczyścicie mi inne rzeczy?
Tak, jesteśmy przygotowani do wszelkich rodzajów powierzchni, najlepiej przed przyjazdem naszej ekipy poinformuj nas o innego rodzaju powierzchniach, które również będą do ewentualnego wykonania (np. kostka brukowa).
Ile to będzie trwało?
Zależy od rodzaju i wielkości powierzchni, przykładowo mycie domku jednorodzinnego w większości trwa jeden dzień roboczy.
Chcę malować swoją elewację, czy muszę ją umyć?
Tak, przed malowaniem elewacji wymagane jest jej umycie o czym większość wykonawców budowlanych niestety nie wspomina.
Mam w domu "karszera", dlaczego nie mogę sam sobie umyć?
Jeżeli elewacja jest stosunkowo nowa, odpowiednio wytrzymała to ze zwykłych zabrudzeń atmosferycznych (np. kurzu, błota ) można umyć elewację samemu używając myjki ciśnieniowej, pamiętać należy o nie używaniu zbyt wysokiego ciśnienia które może uszkodzić elewację. W pozostałych przypadkach lepiej jest zwrócić się do profesjonalnej firmy, przy wyborze warto się upewnić, że firma posiada sprzęt do mycia (myjkę) na gorącą wodę, bez tego takie mycie nie różni się od tego co można zrobić samemu. Mycie zimną wodą, nawet z dodatkiem chemii nie uzyska takich efektów jak mycie myjką gorącowodną.
Mam wysoki budynek, jak będzie wyglądały prace na wysokości?
Posiadamy odpowiedni sprzęt do wykonania prac również na wysokości (drabiny, rusztowanie przesuwne aluminiowe), w przypadku kiedy elewacja jest wyższa niż 7 m w razie potrzeby korzystamy z podnośników koszowych. Pracownicy są przeszkoleni do prac na wysokościach, mają aktualne badania wysokościowe.
Jak wygląda proces zlecenia usługi od początku do zakończenia?
Jeżeli zdecydowałeś się na zlecenie nam usługi, ustal z nami dogodny termin na wykonanie. Nasza ekipa po przyjeździe na miejsce gdzie ma być wykonana praca, najpierw dokonuje obmiaru i ocenia inne parametry wykonania usługi. Jeżeli wszystko Ci odpowiada podpisujesz zlecenie (lub umowę przy większych powierzchniach) i rozpoczynamy pracę. Ważne jest to , że znasz przed rozpoczęciem pracy dokładny koszt usługi który się nigdy nie zmieni bez Twojej zgody w trakcie wykonywania prac. Po zakończeniu, kiedy zostaniesz poinformowany o zakończeniu prac, dokonujesz tzw. odbioru prac, sprawdzasz czy wszystko jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Jeżeli coś zauważysz co Ci się nie spodoba, pracownicy od razu będą starali się poprawiać znaleziony problem. Po zakończeniu ewentualnych poprawek, przeprowadzany jest odbiór, po zakończeniu którego następuje dopiero rozliczenie płatności za usługę. Jeżeli chcesz fakturę VAT na taką usługę, wpisz dane do wystawienia faktury na protokole odbioru (Nazwa firmy lub nazwisko, adres, numer nip lub pesel), fakturę otrzymasz wtedy na email.
Czy wasze usługi są ubezpieczone?
Tak, nasze usługi są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej (polisa OC).
Na jakim terenie wykonujecie swoje usługi?
Głównym terenem na jakim działamy jest woj. pomorskie a szczególnie trójmiasto i okolice (Gdańsk, Gdynia Sopot, Pruszcz Gdański). Wykonujemy również usługi na terenie całej Polski, przy mniejszych zleceniach należy się liczyć z kosztami dojazdu.
Jak wygląda cennik usług mycia elewacji?
Cena mycia elewacji zależy od rodzaju powierzchni na jaka ma być czyszczona oraz od rodzaju i wielkości budynku, orientacyjne ceny za mycie gorącowodne elewacji kształtują się w przedziale 8-18 zł/m2 netto. Przy dużych powierzchniach udzielane są rabaty inwestycyjne nawet do kilkudziesięciu procent.
Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.