Skontaktuj się z nami, udzielimy Tobie fachowej pomocy. Napisz do nas: klawikowski@klawikowski.pl

Hydropiaskowanie

Hydropiaskowanie

Hydropiaskowanie

Wykonujemy usługi hydropiaskowania powierzchni. Jest to usługa polegająca na gruntownym czyszczeniu powierzchni przez obróbkę strumieniowo ścierną gdzie napędem ścierniwa jest woda. Hydropiaskowanie jest profesjonalną metodą czyszczenia elewacji o dużej powierzchni. Łączy zalety czyszczenia wysokociśnieniowego z zaletami piaskowania.

Hydropiaskowanie stosuje się do usuwania zastarzałych zabrudzeń, powłok malarskich, tynkarskich oraz rdzy.

Czyścimy następujące powierzchnie:

elewacje
cegła
kamień
konstrukcje betonowe (przygotowanie betonu pod powłoki malarskie, antykorozyjne)
konstrukcje stalowe

Zalety:

dzięki hydropiaskowaniu nie występuje zjawisko pylenia
duża szybkość i skuteczność czyszczenia,
doskonała przyczepność farb i lakierów do wyczyszczonej powierzchni
brak zastosowania substancji stosowanych przy czyszczeniu chemicznym i renowacji
hydropiaskowanie jest ekologiczne
brak negatywnych skutków dla zdrowia w porównaniu do piaskowania na sucho piaskiem kwarcowym
ekonomicznie, możliwość wykorzystywania najtańszego ścierniwa jakim jest piasek kwarcowy

Po hydropiaskowaniu zastanów się nad ewentualnym zabezpieczeniem przed zabrudzeniami, porastaniem oraz wnikaniem wody (impregnacja/hydrofobizacja) , więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Sprzęt:

Posiadamy cały niezbędny sprzęt do należytego wykonania zlecenia, nie musisz się o nic martwić (dobrze jak jest możliwość dostępu do wody, co prawda jesteśmy zaopatrzeni we własne zbiorniki z wodą ale przy większych powierzchniach może nam zabraknąć wody).

Cały sprzęt przyjeżdża na specjalnym samochodzie przygotowanym do usług, znajduje się na nim zespół maszyn potrzebnych do prowadzenia prac (myjka wysokociśnieniowe, nagrzewnica wody, agregaty itp.), drabiny (najdłuższa 14 m), aluminiowy przesuwny podest roboczy (7 m) oraz inne wyposażenie. Jeżeli jest to niezbędne korzystamy z usług podnośnika koszowego.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi. (dla konsumentów)

Jak to wykonujecie?
Hydropiaskowanie, to czyszczenie powierzchni za pomocą kontaktu rozpędzonych ziaren piasku (ścierniwa) z czyszczoną powierzchnią w wyniku czego dochodzi do zdzierania cienkiej warstwy materiału wraz z brudem. Różnica pomiędzy tym, a zwykłym piaskowaniem jest taka, że piasek (ścierniwo) napędzany jest przez wodą pod ciśnieniem a nie sprężone powietrze. Specjalnie przystosowana myjka wysokociśnieniowa pobiera piasek (ścierniwo), i daje nam strumień wody z piaskiem którym wykonujemy taką usługę. Ważne jest, że wyczyszczoną w ten sposób powierzchnię, koniecznie należy zaimpregnować.
Czyszczenie chemiczne czy hydropiaskowanie?
Zależy to od powierzchni i oczekiwanego efektu, możemy wykonać próbę na kawałku twojej powierzchni gdzie sam ocenisz który rodzaj usługi jest dla ciebie lepszy.
Czy nic mi nie uszkodzicie na elewacji/dachu/szybach itp?
Nasze doświadczenie pozwala nam na odpowiedni dobór parametrów, żeby nie powodować uszkodzeń. Starannie zabezpieczamy inne powierzchnie, żeby nie powodować w innych miejscach uszkodzeń.
Czy muszę być cały czas w domu podczas usługi?
Nie jest na niezbędne, wystarczy, że nas ktoś wpuści na teren prac i wskaże miejsce gdzie będzie dostęp do wody. Ważne, że by był ktoś na koniec prac kto odbierze prace podpisując protokół odbioru.
Dlaczego powinienem zaimpregnować powierzchnię po hydropiaskowaniu?
Ponieważ odsłonięte zostają w materiale mikropory, taka powierzchni może się szybciej brudzić i z czasem może dojść do jej niszczenia na skutek zamarzania i rozmarzania wody.
Mam wysoki budynek, jak będzie wyglądały prace na wysokości?
Posiadamy odpowiedni sprzęt do wykonania prac również na wysokości (drabiny, rusztowanie przesuwne aluminiowe), w przypadku kiedy elewacja jest wyższa niż 7 m w razie potrzeby korzystamy z podnośników koszowych. Pracownicy są przeszkoleni do prac na wysokościach, mają aktualne badania wysokościowe.
Jak wygląda proces zlecenia usługi od początku do zakończenia?
Jeżeli zdecydowałeś się na zlecenie nam usługi, ustal z nami dogodny termin na wykonanie. Nasza ekipa po przyjeździe na miejsce gdzie ma być wykonana praca, najpierw dokonuje obmiaru i ocenia inne parametry wykonania usługi. Jeżeli wszystko Ci odpowiada podpisujesz zlecenie (lub umowę przy większych powierzchniach) i rozpoczynamy pracę. Ważne jest to , że znasz przed rozpoczęciem pracy dokładny koszt usługi który się nigdy nie zmieni bez Twojej zgody w trakcie wykonywania prac. Po zakończeniu, kiedy zostaniesz poinformowany o zakończeniu prac, dokonujesz tzw. odbioru prac, sprawdzasz czy wszystko jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Jeżeli coś zauważysz co Ci się nie spodoba, pracownicy od razu będą starali się poprawiać znaleziony problem. Po zakończeniu ewentualnych poprawek, spisywany jest protokół odbioru, po zakończniu którego następuje dopiero rozliczenie płatności za usługę. Jeżeli chcesz fakturę VAT na taką usługę, wpisz dane do wystawienia faktury na protokole odbioru (Nazwa firmy lub nazwisko, adres, numer nip lub pesel), fakturę otrzymasz wtedy pocztą.
Czy wasze usługi są ubezpieczone?
Tak, nasze usługi są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej (polisa OC)
Na jakim terenie wykonujecie swoje usługi?
Głównym terenem na jakim działamy jest woj. pomorskie a szczególnie trójmiasto i okolice (Gdańsk, Gdynia Sopot, Pruszcz Gdański). Wykonujemy również usługi na terenie całej Polski, przy mniejszych zleceniach należy się liczyć z kosztami dojazdu.
Jak wygląda cennik usług hydropiaskowania?
Cena za hydropiaskowanie zależy od rodzaju powierzchni na jaka ma być czyszczona, orientacyjne ceny za hydro piaskowanie elewacji kształtują się w przedziale 25-38 zł/m2 netto. Przy dużych powierzchniach udzielane są rabaty inwestycyjne nawet do kilkudziesięciu procent.
Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.