Skontaktuj się z nami, udzielimy Tobie fachowej pomocy. Napisz do nas: klawikowski@klawikowski.pl

Mycie dachów

Mycie dachów

Wykonujemy profesjonalne usługi mycia i czyszczenia dachów. Jeżeli chcesz wyczyścić, odświeżyć lub umyć swój dach to zapoznaj się z informacjami poniżej.

Rodzaje dachów które czyścimy:

dachówka (ceramiczna, betonowa, glazurowana)
blachodachówki,
metalowe
szklane
inne

Metoda czyszczenia:

Powierzchnie dachów są myte pod ciśnieniem gorącą wodą (temeperatura wody oraz ciśnienie jest dobierane do każdej powierzchni w taki sposób żeby czyśćić najefektywniej bez ryzyka uszkodzenia czyszczonego materiału. W przypadku silnych zabrudzeń stosowana jest odpowiednia profesjonalna chemia wspomagająca proces czyszczenia. Wszelkie zabrudzenia zostają usuniętę, a Twój dach jest świeża i czysta. Po wyczyszczeniu zastanów się nad ewentualnym zabezpieczeniem przed zabrudzeniami, porastaniem oraz wnikaniem wody (impregnacja/hydrofobizacja) , więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Sprzęt:

Posiadamy cały niezbędny sprzęt do należytego wykonania zlecenia, nie musisz się o nic martwić (dobrze jak jest możliwość dostępu do wody, co prawda jesteśmy zaopatrzeni we własne zbiorniki z wodą ale przy większych powierzchniach może nam zabraknąć wody).

Cały sprzęt przyjeżdza na specjalnym saomochodzie przygotowanym do usług, znajduje się na nim zespół maszyn potrzebnych do prowadzenia prac (myjka wysokociśnieniowe, nagrzewniaca wody, agregaty itp.), drabiny (najdłuższa 14 m), aluminiowy przesuwny podest roboczy (7 m) oraz inne wyposażenie. Jeżeli jest to niezbędne korzystamy z usług podnośnika koszowego.

Chcesz zobaczyć zdjęcia z realizacji naszych usług mycia elewacji?

FAQ – Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi. (dla konsumentów)

Jak to wykonujecie?
Usługa mycia dachów jest to mycie gorącą wodą pod ciśnienim wspomagane odpowiednimi profesjonalnymi środkami chemicznymi. Dobór środków jest zależny od rodzaju pokrycia dachowego oraz rodzaju zabrudzeń. Również ciśnienie wody jest dobierane w ten sposó żeby optymalnie czyścić bez powodowania uszkodzeń (50-200 bar). Najważniejszą cechą naszej usługi jest gorąca woda (80-100 st C) której zastosowanie pozwala nam na usunięcie większości zabrudzeń bez konieczności stosowania zbyt dużego ciśnienia wody.
Czy po czyszczeniu nie zniszczy mi się ogród?
Używamy środków ekologicznych, które po połączeniu z wodą przerywają swoje działanie (zatrzymana jest reakcja chemiczna), zmyty z powierzchni środek do wspomagania czyszczenia może trafić do studzienki ściekowej. Dobrze spłukane pozostałości nie wyrządzają zniszczeń roślinom (zwłaszcza w ogrodach, trawnikach znajdujących się w sąsiedztwie czyszczonego budynku).
Dach zrobił mi się czarny/zielony, czy usuniecie mi to?
Tak 🙂
Co potrzebuję wam udostępnić podczas mycia?
Przy myciu dachu wymagamy dostępu do punku w którym możemy w razie potrzeby nabrać wody (czysta, zimna) do swojego zbiornika. Wystarczy jakikolwiek kran.
Czy muszę być cały czas w domu podczas usługi?
Nie jest na niezbędne, wystarczy, że nas ktoś wpuści na teren prac i wskaże miejsce gdzie będzie dostęp do wody. Ważne, że by był ktoś na koniec prac kto odbierze prace podpisując protokół odbioru.
Czy umyjcie/wyczyścicie mi inne rzeczy?
Tak, jesteśmy przygotowani do wszelkich rodzajów powierzchni, najlepiej przed przyjazdem naszej ekipy poinfomuj nas o innego rodzaju powierzchniach, które również będą do ewentualnego wykonania (np. kostka brukowa).
Ile to będzie trwało?
Zależy od rodzaju i wielkości powierzchni, przykładowo mycie dachu domku jednorodzinnego w większości trwa jeden dzień roboczy.
Mam w domu "karszera", dlaczego nie mogę sam sobie umyć?
Prace na wysokościach są niebezpieczne, bez odpowiedniego doświadczenia, sprzętu, szkolenia może skończyć się wypadkiem.
Mam wysoki budynek, jak będzie wyglądały prace na wysokości?
Posiadamy odpowiedni sprzęt do wykonania prac również na wysokości (drabiny, rusztowanie przesuwne aluminiowe), w przypadku kiedy dach jest wyższy niż 7 m w razie potrzeby korzystamy z podnośników koszowych. Pracownicy są przeszkoleni do prac na wysokościach, mają aktualne badania wysokościowe.
Czy jest możliwość pokrycia dachu jakimś środkiem żeby się tak szybko nie brudził i nie porastał?
Tak, zajrzyj do zakładki impregnacja.
Jak wygląda proces zlecenia usługi od początku do zakończenia?
Jeżeli zdecydowałeś się na zlecenie nam usługi, ustal z nami dogodny termin na wykonanie. Nasza ekpia po przyjeździe na miejsce gdzie ma być wykoanana praca, najpierw dokonuje obmiaru i ocenia inne parametry wykonania usługi. Jeżeli wszysko Ci odpowiada podpisujesz zlecenie (lub umowę przy większych powierzchniach) i rozpoczynamy pracę. Ważane jest to , że znasz przed rozpozęciem pracy dokładny koszt usługi który się nigdy nie zmieni bez Twojej zgody w trakcie wykoanywania prac. Po zakończeniu, kiedy zostaniesz poinformowany o zakończnieu prac, dokonujesz tzw. odbioru prac, sprawdzasz czy wszystko jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Jeżeli coś zauważysz co Ci się nie spodoba, pracownicy od razu będą starali się poprawiać znaleziony problem. Po zakończeniu ewentualnych poprawek, przeprowadzany jest odbiór, po zakończnieu którego następuje dopiero rozliczenie płątności za usługę. Jeżeli chesz fakturę VAT na taką usługę, wpisz dane do wystawienia faktury na protokole odbioru (Nazwa firmy lub nazwisko, adres, numer nip lub pesel), fakturę otrzymasz wtedy na email.
Czy wasze usługi są ubezpieczone?
Tak, nasze usługi są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej (polisa OC).
Na jakim terenie wykonujecie swoje usługi?
Głównym terenem na jakim działamy jest woj. pomorskie a szczególnie trójmiasto i okolice (Gdańsk, Gdynia Sopot, Pruszcz Gdański). Wykonujemy również usługi na terenie całej Polski, przy mniejszych zleceniach należy się liczyć z kosztami dojazdu.
Jak wygląda cennik usług mycia dachów?
Cena mycia dachów zależy od rodzaju pokrycia dachowego na jaki ma być czyszczony oraz od rodzaju i wielkości zadaszenia, orientacyjne ceny za mycie gorącowodne dachu kształtują się w przedziale 16-29 zł/m2 netto. Przy dużych powierzchniach udzielane są rabaty inwestycyjne nawet do kilkudziesięciu procent.
Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.