Skontaktuj się z nami, udzielimy Tobie fachowej pomocy. Napisz do nas: klawikowski@klawikowski.pl

Czyszczenie piaskowca

Czyszczenie-piaskowcaa

Czyszczenie piaskowca

Czyszczenie piaskowca jest jednym z trudniejszych zadań w zakresie renowacji i czyszczenia powierzchni. Piaskowiec który nie został odpowiednio zaimpregnowany (lub zabezpieczony preparatem hydrofobowym) chłonie zabrudzenia które wnikają głęboko w głąb struktury piaskowca. Metody szlifowania, tarcia, mechanicznego oczyszczenia niestety nie dadzą efektu ponieważ zabrudzenia nie znajdują się na powierzchni materiału. Nie można również użyć wysokiego ciśnienia, gdyż uszkodzimy w ten sposób piaskowiec, na niektórych budynkach możemy zaobserwować charakterystyczne dziury-ubytki po próbie czyszczenia piaskowca samą wodą przeważnie zimną, w ten sposób można tylko poniszczyć płyty elewacyjne. Najlepsze efekty uzyskujemy poprzez użycie odpowiedniej chemii oraz gorącej wody pod niedużym ciśnieniem (do 70 bar).

Usługę wykonujemy w następujący sposób:

nanosimy środek chemiczny -używane przez nas środki są w postaci żelowej, umożliwia to ich długą "pracę" bez ściekania i wysychania, środek nanosimy pędzlami lub wałkami
odczekujemy odpowiedni okres czasu, czyszczenie piaskowca wymaga niestety czasu, przy niektórych powierzchniach może być to nawet kilka godzin
zmywamy bardzo gorącą wodą po niedużym ciśnieniem (myjką ciśnieniową gorącowodną)
powtarzamy operację aż do uzyskania zadowalającego efektu
po zakończeniu czyszczenie zalecamy wykonać zabezpieczenie (impregnacja lub hydrofobizacja, preferujemy hydrofobizację).

Jak wygląda cennik usług czyszczenia elewacji z piaskowca?

Cena czyszczenia piaskowca zależy od rodzaju powierzchni na jaka ma być czyszczona oraz od rodzaju i wielkości budynku, orientacyjne ceny za czyszczenie elewacji z piaskowca kształtują się w przedziale 46-78 zł/m2 netto. Przy dużych powierzchniach udzielane są rabaty inwestycyjne nawet do kilkudziesięciu procent.

Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.