Skontaktuj się z nami, udzielimy Tobie fachowej pomocy. Napisz do nas: klawikowski@klawikowski.pl

Usuwanie powłok

Wykonujemy usługi usuwanie powłok malarskich i lakierniczych z różnych powierzchni.

Przykładowe rodzaje powierzchni:

asfalt, garaże podziemny
usuwanie oznakowań poziomych
tynki, beton
usuwanie starych powłok malarskich
metal
S7306760

Rodzaje powłok malarskich i lakierniczych które usuwamy:

epoksydowe
poliuretanowe
akrylowe
bitumiczne
ftalowe (olejne)
aminowe
poliwinylowe
proszkowe
styrenowe
nitrocelulozowe
utwardzacze fenolowe
lakiery dwuskładnikowe

Chcesz zobaczyć zdjęcia z realizacji naszych usług?

FAQ – Najczęściej zadawane pytania i nasze odpowiedzi. (dla konsumentów)

Jak to wykonujecie?
Usługa usuwania powłok polega na usunięciu niechcianej (np. starej) powłoki malarskiej lub lakierniczej (np. farba, lakier). Powierzchnia jest smarowana specjalnym środkiem chemicznym dobranym do rodzaju powłoki którą chcemy usunąć, powoduje to jej rozpuszczenie (rozmiękczenie) do momentu w którym można ją usunąć wodą pod ciśnieniem (za pomocą tzw. szpachelki wodnej). Dzięki temu w szybki sposób jesteśmy w stanie usunąć prawie każdą starą powłokę (np. farbę). Usługa dotyczy również usunięcia np. wadliwie położonej powłoki antygraffiti, która na skutek złego położenia lub dobrania odpowiedniego środka do rodzaju powierzchni miejscowo się odspaja (plamy, pęcherze, widocze zmiany w kolorystyce itp.).
Co potrzebuję wam udostępnić podczas usługi?
Przy tego typu usłudze wymagamy dostępu do punku w którym możemy w razie potrzeby nabrać wody (czysta, zimna) do swojego zbiornika. Wystarczy jakikolwiek kran.
Czy muszę być cały czas w domu podczas usługi?
Nie jest na niezbędne, wystarczy, że nas ktoś wpuści na teren prac i wskaże miejsce gdzie będzie dostęp do wody. Ważne, że by był ktoś na koniec prac kto odbierze prace podpisując protokół odbioru.
Ile to będzie trwało?
Zależy od rodzaju i wielkości powierzchni, oraz rodzaju powłoki.
Nie lepiej zeszlifować, lub zdrapać starą farbę?
Powłoki malarskie (np farba olejna) trzymają się bardzo mocno, jeżeli nawet w jednym miejscu powłoka "sama odchodzi" to w miejscu obok będzie trzymać się tak mocno, że będzie niemożliwym jej usunięcie za pomocą szpachelki.
Mam wysoki budynek, jak będzie wyglądały prace na wysokości?
Posiadamy odpowiedni sprzęt do wykonania prac również na wysokości (drabiny, rusztowanie przesuwne aluminiowe), w przypadku kiedy elewacja jest wyższa niż 7 m w razie potrzeby korzystamy z podnośników koszowych. Pracownicy są przeszkoleni do prac na wysokościach, mają aktualne badania wysokościowe.
Jak wygląda proces zlecenia usługi od początku do zakończenia?
Jeżeli zdecydowałeś się na zlecenie nam usługi, ustal z nami dogodny termin na wykonanie. Nasza ekipa po przyjeździe na miejsce gdzie ma być wykonana praca, najpierw dokonuje obmiaru i ocenia inne parametry wykonania usługi. Jeżeli wszystko Ci odpowiada podpisujesz zlecenie (lub umowę przy większych powierzchniach) i rozpoczynamy pracę. Ważne jest to , że znasz przed rozpoczęciem pracy dokładny koszt usługi który się nigdy nie zmieni bez Twojej zgody w trakcie wykonywania prac. Po zakończeniu, kiedy zostaniesz poinformowany o zakończeniu prac, dokonujesz tzw. odbioru prac, sprawdzasz czy wszystko jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Jeżeli coś zauważysz co Ci się nie spodoba, pracownicy od razu będą starali się poprawiać znaleziony problem. Po zakończeniu ewentualnych poprawek, dokonywany jest odbiór, po zakończeniu którego następuje dopiero rozliczenie płatności za usługę. Jeżeli chcesz fakturę VAT na taką usługę, wpisz dane do wystawienia faktury na protokole odbioru (Nazwa firmy lub nazwisko, adres, numer nip lub pesel), fakturę otrzymasz wtedy pocztą.
Czy wasze usługi są ubezpieczone?
Tak, nasze usługi są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej (polisa OC)
Na jakim terenie wykonujecie swoje usługi?
Głównym terenem na jakim działamy jest woj. pomorskie a szczególnie trójmiasto i okolice (Gdańsk, Gdynia Sopot, Pruszcz Gdański). Wykonujemy również usługi na terenie całej Polski, przy mniejszych zleceniach należy się liczyć z kosztami dojazdu.
Jak wygląda cennik usług usuwania starych powłok malarskich?
Cena usuwania farb zależy od rodzaju powierzchni na jaka ma być oczyszczona, orientacyjne ceny za usuwanie powłok malarskich z elewacji kształtują się w przedziale 19-98 zł/m2 netto. Inne powierzchnie niż elewacje są wyceniane indywidualnie. Przy dużych powierzchniach udzielane są rabaty inwestycyjne nawet do kilkudziesięciu procent.
Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.