klawikowski logo

top

Hydrofobizacja

hydrofobizacja
 
 
Hydrofobizacja to naniesienie odpowiedniego środka na materiał, w wyniyku którego jest blokowany proces wnikania wody. Różnica pomiędzy impregnacją powierzchni a jej hydrofobizacją jest taka, że impregnat tworzy powłokę na powierzchni materiału, a hydrofob wnika w jej głąb (w strukturę). Blokowanie wnikania wody nie hamuje procesu paroprzepuszczalności powierzchni, materiał nadal może swobodnie "oddychać" (na zasadzie tzw. odwróconego lejka).
Brak wnikania wody zabezpiecza materiał antykorozyjnie, chroni przed jego degradacją, nie dopuszcza do wnikania zabrudzeń. Zabezpieczenia hydrofobowe pozwoliły na stosowanie nowych materiałów w budownictwie, powstał w ten sposób beton architektoniczny.
Do betonu stosujemy również środki hydrofobowe koloryzującą, służą one scaleniom kolorystycznym betonu. Dzięki hydrofobizacja koloryzującej otrzymujemy zabezpieczony antykorozyjnie beton architektoniczny który również wygląda dobrze wizualnie bez przebarwień charakterystycznych dla betonu. Hydrofobizacja koloryzująca nie jest farbą, nie zakrywa struktury betonu. Preparaty które stosujemy posiadają aprobatę IBDiM.
 
Świadczymy usługi hydrofobizacji powierzchni, preparat nanosimy natryskowo (natrysk bezpowietrzny -airless) aż do całkowitego wysycenia powierzchni.  
 
hydrofobizacja piaskowca klawikowski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
facebook  
 
 
 
 
 
 
 

Nasz adres:

 

klawikowski

 

 

 


Licznik odwiedzin: 1213326