klawikowski logo

top

Malowanie elewacji

Profesjonalne malowanie elewacji budynków.

Świadczymy komplesowe usługi związane z malowaniem nowych elewacji oraz renowacją starych elewacji. W więszkszości elewacje budnków są pokryte tynkami (masy tynakrskie), najpolularniejsze rozwiązania spotykane na elewacjach budynków to tynki barwione w masie (akrylowe, silikatowe, silikonowe) lub malowane (tynki mineralne malowane farbami elewacyjnymi przeważnie akrylowymi, silkatowymi lub silikonowymi), na cokołach budynków przeważnie tynki mozaikowe. Jeżeli użyto dobraj jakości materiałów i elewacja znjduje się w dobrej kondycji to wystarczające jest odpowiednia umycie. Jeżeli natomiast kolory elewacji wyblakły (na skutek promieniowania uv), bądź elewacja znajduje się w złej kondycji, należy dokonać jej renowacji poprzez umycie, naprawę oraz pomalowanie odpowiednio dobraną farbą elewacyjną.
Ważne jest to żeby dobrać odpowiednią farbę do rodzaju podłoża które będziemy malować, nie każda farba nadaje się do każdego rodzaju powierzchni. Nawet wybór koloru ma tutaj znaczenie co do trwałości elewacji, nie każdy kolor charakteryzuje się taką samą trwałością (odpornością na UV), niektórzy producenci materiałów elewacyjnych różnicują okres gwarancji w zależności od wybranego koloru. Wybór odpowiednich materiałów jest kluczowy, ponieważ od razu po pomalowaniu elewacji nie widać żadnej różnicy ani pomiędzy rodzajem farby ani kolorem, dopiero z czasem ujawniają się błędy, przeważnie już po okresie gwarancji. Jeżeli nie mamy projektu elewacji sporzadzonego przez architekta/projektanta, ważne jest żeby dokonać ustaleń z wykonawcą, który jako profesjonalista powinnien doradzić w wyborze odpowiedniego materiału.

Rodzaje używanych farb w malowanych przez nas elewacjach:

  • -akrylowe
  • -silikatowe / krzemianowe
  • -polikrzemianowe
  • -silikonowe

Sposób wykonania renowacji:

-mycie gorącowodne elewacji
-naprawy ubytków
-malowanie natryskowe (hydrodynamiczne) farbami elewacyjnymi

 
Wykańczasz dom i musisz wybrać metodę wykończenia jego elewacji? W takim przypadku warto dobrze się zastanowić, ponieważ nie zawsze pierwszy lepszy wybór jest malowanie elewacji klawikowskigodny polecenia. Warto spojrzeć na domy z zielonkawymi elewacjami, które ostatnio stały się modne. Chociaż sam kolor zły nie jest, to rzadko kiedy ładnie komponuje się on z otoczeniem i innymi elementami domu, na przykład oknami, drzwiami, dachem czy parapetami, nie mówiąc już o ogrodzeniu czy ogrodzie. Dlatego też warto poprzeglądać różne oferty. Najwięcej osób decyduje się na elewacje tynkowane, a następnie malowane na wyselekcjonowany kolor. To jedno z rozwiązań, ponieważ ma się też kilka innych. Można zakupić cegłę elewacyjną czy wykończyć ściany kamieniem naturalnym – wybór jest dość duży. Jeśli chodzi o same kwestie koloru elewacji, trzeba pamiętać o tym, że powinna być ona dopasowana do wszystkich elementów domu, które już wcześniej zostały wspomniane. Najbardziej bezpieczne są jasne kolory – biel, beże, szarości. Można też postawić na coś bardziej wyróżniającego się, na przykład na czerwień, bordo czy też żółty. Takie jaskrawe kolory jak zielony, niebieski wymagają już specjalnego skoordynowania elewacji z otoczeniem domu.

Jak wygląda cennik usług malowania elewacji? (dla konsumentów)

Cena malowania elewacji zależy od wielkości powierzchni na jaka ma być malowana oraz od rodzaju farby elewacyjnej która ma być zastosowana, orientacyjne ceny za malowanie elewacji wraz z uprzednim myciem gorącowodnym elewacji oraz materiałem kształtują się w przedziale 38-58 zł/m2 netto. Przy dużych powierzchniach udzielane są rabaty inwestycyjne nawet do kilkudziesięciu procent.


facebook  
 
 
 
 
 
 

Nasz adres:

 

klawikowski

 

 

 


Licznik odwiedzin: 1200300