klawikowski logo

top

Czyszczenie piaskowca

czyszczenie piaskowca
 

 

Czyszcenie piaskowca jest jednym z trudniejszych zadań w zakresie renowacji i czyszczenia powierzchni. Piaskowiec który nie został odpowiednio zaimpregonowany (lub zabepieczony preparatem hydrofobowym) chłonie zabrudzenia które wnikają głęboko w głąb struktury piaskowca. Metody szlifowania, tarcia, mechanicznego oczyszczenia niestety nie dadzą efektu ponieważ zabrudzenia nie znajdują się na powierzchni materiału. Nie można również użyć wysokiego ciśnienia, gdyż uszkodzimy w ten sposób piaskowiec, na niektórych budynkach możemy zaobserwować charakterystyczne dziury-ubytki po próbie czyszczenia piaskowca samą wodą przeważnie zimną, w ten sposób można tylko poniszczyć płyty elewacyjne. Najlepsze efekty uzykujemy poprzez użycie odpowiedniej chemii oraz gorącej wody pod niedużym ciśnieniem (do 70 bar). 

Usługę wykonujemy w następujący sposób:

-nanosimy środek chemiczny -używane przez nas środki są w postaci żelowej, umożliwia to ich długą "pracę" bez ściekania i wysychania, środek nanosimy pędzlami lub wałkami
-odczekujemy odpowiedni okres czasu, czyszczenie piaskowca wymaga niestety czasu, przy niektórych powierzchniach może być to nawet kilka godzin
-zmywamy bardzo gorącą wodą po niedużym ciśnieniem (myjką ciśnieniową gorącowodną)
-powtarzamy operację aż do uzyskania zadowalającego efektu
-po zakończeniu czyszczenie zalecamy wykonać zabezpieczenie (impregnacja lub hydrofobizacja, preferujemy hydrofobizację).

 
czyszczenie piaskowca klawikowskiczyszczenie piaskowca klawikowski
 
Jak wygląda cennik usług czyszczenia elewacji z piaskowca?

Cena czyszczenia piaskowca zależy od rodzaju powierzchni na jaka ma być czyszczona oraz od rodzaju i wielkości budynku, orientacyjne ceny za czyszczenie elewacji z piaskowca kształtują się w przedziale 46-78 zł/m2 netto. Przy dużych powierzchniach udzielane są rabaty inwestycyjne nawet do kilkudziesięciu procent.


 
facebook  
 
 
 
 

Nasz adres:

 

klawikowski

 

 

 


Licznik odwiedzin: 1213486